DUPA MULTE PLANURI AM HOTARAT SA FACEM O MICA CALATORIE PRIN ROMANIA.
PARTICIPANTI-EU [MARIUS],MONY CU XTZ 660 TENERE;ADI CU BMW F 650
TRASEUL:ORAVITA-MOLDOVA NOUA-ORSOVA-BAILE HERCULANE-BAIA DE ARAMA-TARGU JIU-BUMBESTI JIU-HREZU-RAMNICU VALCEA-CURTEA DE ARGES-TRANSFAGARASAN-FAGARAS-BRAN-BRASOV-SIGHISOARA-TARGU MURES-CAMPIA TURZI-TURDA-ALBA IULIA-DEVA-LUGOJ-CARANSEBES-RESITA-ORAVITA
PLECAREA A FOST IN DIMINEATA ZILEI DE 16 AUGUST 08 SI A DURAT 9 ZILE.
La plecare de la Oravita La Moldova Noua am prins un vant lateral mai do sa ne dea jos de pe motoare.
Am vrut sa ramanem la Herculane dar a fost foarte aglomerat asa ca iam dat mai departe...
Aici sint Cheile Corcoaie[pe raul Cerna] vazute din o parcare.
Dupa ce am facut corturile am adunat lemne si am facut de mancare
la masa....
De dimineata am pornit catre Curtea de Arges,unde am stat pana spre seara.
Fascinati de peisajele superbe ce ti le ofera Fagarasul, am oprit in multe parcari pt a face poze
Barajul de la Vidraru.O gasca de motociclisti ce erau si ei acolo...
Am oprit in cateva locuri mai frumoase
La Balea Lac am prins o cata de nu vedeai la 4 metri
Seara am gasit loc de campare langa un rau la marginea unui sat.Spre seara o tiganca batrana cu 5 purandei a venit sa spele rufe.cereau in continu ceva sa le dam.dupa ce am mers dupa apa in sat am vazut ca erau o gramada de tigani la marginea satului,toti cu mustata lunga si intoarsa...
A 4 zi am vizitat castelu Bran.ce sa spun am stat foarte mult la rand dar sa meritat,e foarte bine ingrijit.dupa acea a urmat Brasovul.
DE aici am ramas doar eu cu Mony asta undeva aproape de Codlea.Am inoptat pe raul Barsa
Dimineata am plecat spre Fagaras apoi Sibiu unde era sa avem parte de un accident din neatentia unui conservar,de acolo Medias,Sighisoara,Targu Mures,Campia Turzi,Turda.Am cam alergat ziua acea.Plecand devreme neam permis o pauza in fiecare oras pe unde am trecut
daca nu gasiti uscator de haine folositi cu incredere motorul